Programvázlat:
1. nap: kiutazás, városnézés Nagyszebenben
2. nap: kirándulás a Szent Anna-tóhoz és a Mohos-tőzegláphoz, városnézés Kézdivásárhelyen, látogatás a gelencei templomban
3. nap: zarándoklat a csíksomlyói kegytemplomba, látogatás a Márton Áron múzeumban, séta a Gyilkos-tónál és a Békás-szorosban
4. nap: egész napos zarándoklat a csíksomlyói búcsúba
5. nap: városnézés Brassóban, látogatás a prázsmári szász erődtemplomban
6. nap: szentmise Nagyváradon, hazautazás
1. nap: Indulás a reggeli órákban Szombathelyről, Győrből és Budapestről, utazás az M5 – M43 – Nagylak (határ) útvonalon Erdélybe. Zarándoklatunk első állomása Nagyszeben, a Szászföld legszebb települése lesz. A városban egykor tehetős szász kereskedők éltek, napjainkban pedig újra régi pompájában ragyog, nem véletlenül volt a település 2007-ben „Európa kulturális fővárosa”. Belvárosi sétánk során felkeressük Szeben egyik legfontosabb látnivalóját, a gyönyörű evangélikus templomot, majd szabadprogram után folytatjuk utunkat a Székelyföldre. Szállás egy színvonalas tusnádfürdői panzió 2 ágyas fürdőszobás szobáiban (5 éj).
2. nap: Délelőtt a Székelyföld egyik leglátogatottabb természeti ritkaságának számító, híres vulkáni krátertóhoz, a Szent Anna-tóhoz kirándulunk, majd a Mohos-tőzegláphoz látogatunk el, melynek területén számos tószem és jégkorszak korabeli növényfaj található. Innen Kézdivásárhelyre utazunk. Sétánk során a különleges hangulatú Fő téren először Gábor Áron szobrát tekintjük meg, aki az 1848-49-es szabadságharc alatt ebben a városban öntötte az ágyúkat. A Céhtörténeti Múzeumban megismerkedünk a kézműves mesterségekkel és a céhes élettel, valamint egy látványos kiállításon több, mint 200 beöltöztetett baba által Erdély valamennyi népviseletét is megcsodálhatjuk. Továbbutazunk Gelencére, ahol a Világörökség részét képező katolikus templomot látogatjuk meg. A 13. századi román stílusú templomban középkori freskókat láthatunk, melyek közül legjobb állapotban egy Szent László legendát megjelenítő képsorozat maradt fenn.
3. nap: Napunkat a csíksomlyói Mária-kegyhelyen kezdjük. Szentmisén veszünk részt a Napbaöltözött Asszony kegyszobrát őrző templomban, azután Márton Áron püspök szülőfalujába, Csíkszentdomonkosra utazunk, ahol megtekintjük az életútját és munkásságát bemutató múzeumot. Folytatjuk utunkat, és Gyergyószentmiklóson, majd a Pongrác tetőn (1256 m) keresztülhaladva a vadregényes Gyilkos-tóhoz érkezünk, ezt követően pedig a Kárpátok egyik legszebb szurdokvölgyében, a Békás-szorosban sétálunk.
4. nap: Kora reggel Csíkszeredába indulunk, ahol zarándoklatunk csúcspontjaként részt veszünk a pünkösdi csíksomlyói búcsún. A városból egy keresztaljként megyünk a csíksomlyói kegytemplomhoz, majd onnan a két Somlyó-hegy nyergébe. Ezen az ősi Mária-kegyhelyen több, mint 450 éve gyűlnek össze minden év pünkösd szombatján a székelyek és a csángók, akik 1567-ben a katolikus hitük megvédéséért érkeztek először hálaadó zarándoklatra. Azóta a fogadalmi búcsú jelentősen kiszélesedett, több százezer magyar zarándok érkezik a világ minden tájáról a Somlyó nyergébe. Részt veszünk az ünnepi szentmisén, majd szabadprogram, és séta az autóbuszhoz.
5. nap: Délelőtt felfedezzük Brassó városát, mely egykor a Szászföld központja volt. Belvárosi sétánk fő látnivalója az impozáns Fekete templom lesz, mely Erdély legnagyobb temploma. A késő gótikus épület nevét egy tűzvész után kapta, melynek következtében a korom és a füst feketére festette falait. Legjelentősebb kincse egy kétszáz darabból álló török szőnyeg gyűjtemény, melyeket a város gazdag kereskedői adományoztak a templomnak. Szabadprogram után folytatjuk utunkat Prázsmárra, ahol a legnagyobb szász erődtemplomot találjuk. A 13. századi templomot kettős várfal veszi körül, melyben 272 tároló- és lakóhelyiséget alakítottak ki, hogy támadás esetén oda húzódjanak vissza a környék lakói.
6. nap: Reggel hazafelé indulunk, útközben azonban megállunk Szent László városában, a szecessziós hangulatú Nagyváradon. Felkeressük a Székesegyházat, mely a legnagyobb, és sokak szerint a legszebb barokk templom Erdélyben. Szentmisén veszünk részt, majd a Püspöki Palotában megtekintjük az egyházművészeti kiállítást és tiszteletünket tesszük Szent László hermájánál. Hazautazás az M4 – M35 – M3 útvonalon Budapestre, majd tovább Győrbe és Szombathelyre. Megérkezés a késő esti órákban.